5 فرمول جادویی برای داشتن حال خوب

5 فرمول جادویی برای داشتن حال خوب
به جرات می توانم بگویم که اولین و آخرین فرمول جادویی در ایجاد حال خوب ، فقط خودتان هستید ، شما تنها کسی هستید که می دانید از چه ناراحت شدید و درونتان چه می گذرد، فقط به صدای درونی که باعث ایجاد این حال بد شده آگاه نیستید.

هر چه خودتان را بیشتر بشناسید ، بهتر می توانید متوجه بشوید که چطور حال خوبی داشته باشید. در ادامه می خواهیم درباره روش های جادویی حال خوب بیشتر صحبت کنیم.
از خودتان سوال بپرسید
5 فرمول جادویی برای داشتن حال خوب
وقتی حالتان خوب نیست ، قدم اول، پذیرش حال بد هست نه جنگیدن با آن. اینکه حالتان بد باشد و مدام خودتان را سرزنش کنید که حالتان چرا بد هست هیچ گره ای از ذهنتان باز نکردید .بلکه حال بد را تشدید کرده اید از خودتان سوال بپرسید، چه چیزی منرا آزار میدهد ؟؟…. ذهن به آنچه فکر میکند ،آگاه می شود. همیشه با سوال پرسیدن می توانید به وضعیت ذهنی خود، اگاه شوید، سوال پرسیدن مدام از حال خود، باعث میشود کمتر حال بد را تجربه کنید، یا اگر هم حال خوبی نداشتید، فاصله زمانی که در این حال فرو می روید، کمتر می شود و راهکار مناسب را بلافاصله پیدا میکنید. حالا که به حال بد و علت آن پی بردید باید از خودتان بپرسید که چه چیزی را باید تغییر بدهم و یا چه کار باید بکنم تا حال خوبی داشته باشم
5 فرمول جادویی برای داشتن حال خوب

نوشتن افکار روی کاغذ

افکار و احساسات تان را بنویسید همیشه نوشتن بهترین داروی درمانی ، آرامش درونی هست. نوشتن، تمام انرژی های منفی را از ذهن دور میکند و بهترین دوست برای تخلیه حال بد هست ، بدون قضاوت و در سکوت کامل به حرفهای ما گوش میدهد.

  • زمانیکه می نویسید ، ببینید به چی دارید فکر میکنید ؟
  • یا چه فکری شما رو بهم ریخته کرده ؟
  • آیا دارید خودتان رو سرزنش میکنید ؟

یا توانایی هایتان را نادیده میگیرید . … مثل یک مشاهده گر که یک فیلم سینمایی را تماشا میکند، کل وقایع ذهنی وگفتگوهای ذهنی تان را با جزییات بنویسید. پیاده روی کنیدپیاده روی کردن باعث افزایش جریان خون به مغز می شود و در نتیجه به عملکرد بهتر مغز کمک میکند و حال خوب را تجربه میکنید. یه چیزی که دوست دارید، یاد بگیریدیادگرفتن چیزی که دوست دارید ، باعث می شود حس مفید بودن و توانمند بودن در شما بیشتر شود.

وقتی کاری را به درستی یاد میگیرید ، اعتماد به نفس و حس توانمندی در شما افزایش پیدا میکند، و این نکته مهم را به یاد داشته باشید، زمانیکه چیزی را به خوبی یاد گرفتید، حتما خودتان را تشویق کنید.توانایی ها و نکات مثبتتان را بنویسیدیکی از معجزات باورنکردنی در ایجاد حال خوب، نوشتن لیستی از توانایی ها و نکات مثبتتان هست . البته به شرطی که هر کدام از مواردی که می نویسید عمیقا باور داشته باشید .

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید