اختلالات روانینوروتراپی

نوروفیدبک درمانی در اختلالات روحی و روانی

در روانشناسی بسته به شرایط و تناسب، تکنیک ها و روشهای بسیاری برای درمان انواع اختلالات و بیماری های روحی و روانی مورد استفاده قرار می گیرد. روش نوروفیدبک یکی از ابزارها و روشهای نوین و کارآمد در روانشناسی است که به کمک آن می توان برخی از اختلالات را بهبود داده و برطرف کرد.

.

در ابتدا باید بدانیم نوروفیدبک چیست و چه تاثیری در درمان اختلالات روحی و روانی دارد؟

مغز، دنیای امواج است. کنترل و مسیردهی امواج و سیگنال های مغز بصورت عادی امری دشوار و در بسیاری از مواقع غیرقابل انجام است. نوروفیدبک دستگاهی است که با ارسال یکسری امواج کنترلی با توجه به بازخورد آن به مغز شخص، مسیر و کنترل برخی از امواج و سیگنال های مغز را بدست می گیرد. امکان کنترل کردن و مسیر دهی امواج و سیگنال های مغزی این امکان را به ما می دهد تا بتوان ساختار و الگوی مورد نظر را در مغز پیاده کنیم. اینکار با تکرار کردن می تواند به بهبود ساختار مغز و رفع اختلالات کمک قابل توجهی نماید.

.

کارایی ها و کاربردهای نوروفیدبک

روش نوروفیدبک کارایی ها و کاربردهای بسیاری دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. افزایش تمرکز
  2. کاهش بیش فعالی
  3. کاهش استرس و اضطراب
  4. کاهش افسردگی
  5. کاهش وسواس
  6. کاهش اختلالات یادگیری از جمله کاهش اختلال دیکته نویسی، ریاضی و خواندن

.

درمان اختلالات و بیماری های روحی و روانی با روش نوروفیدبک

چنانچه روانشناس تشخیص دهد می توان برای بهبود و رفع اختلالات از این روش استفاده کرد. به اینصورت که با کمک دستگاه، یکسری امواج و سیگنال ها با سرعت بسیار بالا برای کنترل اختلالات به مغز شخص ارسال می شود. همچنین بازخوردهای حاصل از این امواج و سیگنال ها به همراه عملکرد شخص در هنگام اجرای کار دریافت شده و می توان وضعیت بهبود را تعیین و مشخص کرد. همانطور که گفته شد تشخیص این موضوع با مشاور روانشناس است. شما می توانید از طریق صفحه تماس با ما، اقدام به رزرو نموده و با خانم دکتر جبلی در ارتباط باشید. چنانچه این روش نیاز بود قطعا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا