6 نکته برای رهایی از منطقه راحتی خود

6 نکته برای رهایی از منطقه راحتی خود

هنگامی که از منطقه راحتی خود خارج می شوید سرعت رشد و بهره وری را تسریع کنید؛ مغز انسان قدرتمند است. این به ما امکان می دهد کشتی های موشکی بسازیم ، فیزیک را کشف کنیم و از چالش های غیر قابل تصور عبور کنیم. با این حال راحتی نیز می خواهد. از بسیاری جهات ، مغز یک موجود عادت کننده است. مسیرهای عصبی ایجاد می کند که هر زمان نیاز به تصمیم گیری داشته باشد به آنها برمی گردد. این مسیرها به الگوهایی در افکار و رفتارهای ما تبدیل می شوند. به همین دلیل به نظر می رسد که گاهی اوقات در شکاف گیر می کنیم. اگر احساس می کنید زندگی شما رو به زوال است ، ممکن است لازم باشد منطقه راحتی خود را ترک کنید.

منطقه راحتی چیست؟

منطقه راحتی یک وضعیت روانشناختی است که در آن افراد احساس امنیت می کنند. این نیاز ما به یقین ، یکی از قدرتمندترین شش نیاز انسان را برآورده می کند . وقتی در منطقه راحتی خود هستیم ، می دانیم که چه انتظاری باید داشته باشیم و می دانیم که چگونه واکنش نشان دهیم. احساس می کنیم که تا حدودی بر اوضاع کنترل داریم. تمام نیازهای فوری ما برآورده شده و احساس آرامش می کنیم.

وقتی از منطقه راحتی خارج می شویم ، دیگر در وضعیت آشنا و قابل کنترل نیستیم. مغز مسیرهای لازم را ایجاد نکرده است تا بداند چگونه واکنش نشان می دهد – و ممکن است احساس اضطراب و ترس کنیم. با این وجود یادگیری ترک منطقه راحتی خود ضروری است.

.

چرا منطقه راحتی را ترک کنیم؟

زندگی در منطقه راحتی شما فواید واضحی دارد: استرس کم ، کاهش اضطراب و احساس عمومی خوب بودن. اما همچنین می تواند به شما احساس کند مانند یک الگوی نگهدارنده هستید. دلیل این امر عدم اطمینان و رشد نیز نیازهای انسان است. این یک تناقض است: اطمینان بیش از حد ، و ما نیاز خود را برای رشد و تجربیات جدید برآورده نخواهیم کرد. اما عدم اطمینان زیاد می تواند منجر به اضطراب و عدم بهره وری شود.

توانایی خارج شدن از منطقه راحتی خود با روشهای منظم و مثبت ، به شما امکان می دهد تعادل مناسبی بین اطمینان و عدم اطمینان برقرار کنید. با کنار زدن مرزها می توانید سازنده تر ، سازگارتر و خلاق تر باشید. همانطور که مرزهای شخصی خود را طی می کنید ، مغز خود را آموزش می دهید تا خود را با شرایط جدید سازگار کند و مسیرهای عصبی جدیدی ایجاد کند که شما را به عنوان یک مسئله ساز ، تصمیم گیرنده و رهبر بهتر تبدیل کند. شما واقعاً غیرقابل توقف می شوید.

.

چگونه منطقه راحتی خود راترک کنیم

برای ترک منطقه آرامش ، باید یاد بگیرید که چگونه ترس طبیعی و اضطرابی را که هنگام امتحان چیزهای جدید احساس می کنید کنترل کنید. این کار با برقراری ارتباط با احساسات و تغییر شکل ذهنیت شما آغاز می شود.

1. خط پایه خود را پیدا کنید

برای خارج شدن از منطقه راحتی خود ، باید تحمل خطر را تعیین کنید . اکثر مردم فکر می کنند تحمل بیشتری نسبت به خطر واقعی دارند – و بسیاری از مردم در واقع تحمل خطر خود را نمی دانند زیرا هرگز با شرایط شدید که در آن آزمایش شده مواجه نشده اند. برای یافتن خط پایه ، نیروی محرکه خود را تعیین کنید . اگر نیاز شماره یک شما در انسان اطمینان یا اتصال باشد ، ممکن است لازم باشد بیش از دیگران منطقه راحتی خود را ترک کنید.

2. بر احساسات خود مسلط شوید

کسانی که قادر به ترک مناطق راحت هستند ممکن است تسلط احساسی بیشتری نسبت به کسانی که در کارهای روزمره گیر مانده اند داشته باشند. این بدان معنا نیست که آنها احساسات خود را سرکوب می کنند – در واقع ، آنها درست برعکس عمل می کنند. آنها تصدیق می کنند که احساسات آنها برای راهنمایی آنها وجود دارد. آنها احساسات خود را کاملا احساس می کنند و از خود می پرسند ، “این احساس واقعا به من چه می گوید؟” وقتی منطقه راحتی خود را ترک می کنید ، اضطراب طبیعی است. این به شما می گوید که احساس آسیب پذیری می کنید. آن را تصدیق کنید ، سپس از کنار آن عبور کنید.

3. یک ذهنیت رشد ایجاد کنید

رشد یکی از ضروری ترین نیازهای انسان است: اگر رشد نکنید ، می میرید. موفق ترین افراد جهان نیاز عمیقی به رشد دارند که آنها را وادار به ترک منطقه آسایش در جستجوی چیزهای جدید می کند. این را داشتن یک ذهنیت رشد می نامند – این باور که انسان می تواند مهارت های خود را بهبود بخشد. در مقابل ، افراد با ذهنیت ثابت اعتقاد ندارند که می توانند خود را بهبود ببخشند و ممکن است زحمت تلاش را نکشند. وقتی ذهنیت رشد پیدا می کنید ، قدرت درونی خود را باز می کنید.

4. کم شروع کنید

نیازی نیست فوراً بزرگ شوید. از کوچک شروع کنید: به همکاری که قبلاً به او سلام نکرده اید ، سلام کنید. سریع اعلامیه شرکت را اعلام کنید. مسیر دیگری را برای کار طی کنید. یک رستوران جدید امتحان کنید. شروع به ایجاد عادت های جدید کنید که توانایی شما را در ترک منطقه راحتی شما به چیزی تبدیل می کند که احساس طبیعی می کند و جزئی از برنامه روزانه شما می شود.

5- افراد همفکر خود را پیدا کنید

اگر می خواهید از منطقه راحتی خود خارج شوید ، باید خود را با افراد مناسب محاصره کنید . افرادی که ذهنیت رشد دارند. افرادی که روزانه خود را برای بهتر بودن و بهتر بودن به چالش می کشند. افرادی که موفقیت های شما را جشن می گیرند و به شما کمک می کنند تا از شکست های خود بیاموزید. این می تواند مربی نتایج ، مربی یا گروهی از دوستان حامی باشد. وقتی یاد بگیرید از قدرت مجاورت استفاده کنید ، همه چیز ممکن است.

6. شکست را قبول کنید – و درس را پیدا کنید

ترس از شکست یکی از رایج ترین ترس هایی است که ما را از دستیابی به تعالی باز می دارد. وقتی به بهترین ورزشکاران ، بازرگانان و بازیگران نگاه می کنید ، متوجه می شوید که آنها یک چیز مشترک دارند: همه آنها در دوره ای از زندگی خود به شکلی چشمگیر شکست خورده اند. تفاوت در این است که آنها نمی گذارند شکست مانع آنها شود. آنها می دانند که در هر شکست یک درس وجود دارد – اما برای یافتن آن باید از منطقه راحتی خود خارج شوید.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید